Już po raz dziesiąty nasza młodzież z SP 3 brała udział w polsko-niemieckiej wymianie młodzieży z partnerską szkołą Heinrich von Oytha Schule  we Friesoythe.

W dniach 12-18.09 młodzież gościła u rodzin swoich nowych kolegów i koleżanek. Program spotkania był bardzo ciekawy, młodzież zwiedziła partnerskie miasto biorąc udział w grze miejskiej Stadtralley ze smartphonami, uświetniła swoją obecnością dni żelaza uczestnicząc w projekcie z miejskimi kowalami Schmieden für Europa. Piątkowy dzień upłynął nam w Holandii w Slagharen w parku rozrywki. Odwiedziliśmy również Oldenburg -miasto rowerów oraz centrum wspinaczkowe. Nasza młodzież uczestniczyła w zajęciach szkolnych a na koniec  rodzice z nauczycielami zorganizowali smacznego grila, gdzie sam dyrektor Rasmus Braun czynił honory "domu" i pilnował żeby Bratwursty były dobrze upieczone.

WIĘCEJ ZDJĘĆ ?

Projekt był współfinansowany przez Polsko - Niemiecką Współpracę Młodzieży za pośrednictwem Euroregionu Sprewa-Nysa-Bobr. Opiekunami projektu z obu stron byli nauczyciele: Tomke Tappert,  Kai Rösler,  Edyta Mech i koordynator projektu Marzena Celejewska

artykuły z gazet - Zeitungsartikel