W środę zawitała do nas grupa naszych przyjaciół z Friesoythe - naszego partnerskiego miasta. Będą gościć w naszej szkole w ramach polsko - niemieckiej wymiany młodzieży: 12 uczniów wraz z opiekunami Tomke Tappert i Kaiem Roeslerem.

Na młodzież czeka mnóstwo atrakcji, min. tor komandosa w MRU; ognisko z pieczeniem kiełbasek - tu bardzo dziękujemy firmie Zyguła za pyszne kiełbaski:) , udział w projekcie szkolnym Dzień Serca; animacje językowe; niemenowskie papugi; wycieczka do Świeradowa i Zielonej Góry; projekt Amnesty International, gra miejska Stadralley.

Wymiana potrwa do 23.10. i jest współfinansowana przez Polsko - Niemiecką Współpracę Młodzieży za pośrednictwem Euroregionu Sprewa- Nysa - Bóbr w Gubinie.