łańcuch kolorowych skarpetek

21 marca był dniem kolorowym, nie tylko z powodu pierwszego dnia wiosny!!! Tego dnia obchodziliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa, nazywany inaczej Dniem Kolorowej Skarpetki.

Nasza szkoła wzięła udział w akcji pod nazwą „Przywitaj wiosnę w kolorowych skarpetkach”. To druga edycja tworzenia przez uczniów szkół: łańcucha tolerancji. W tym roku dołączyliśmy i MY! Celem wojewódzkiego happeningu, było propagowanie postawy szacunku i akceptacji wobec osób z Zespołem Downa.

W województwie lubuskim udział wzięło 121 szkół, w Świebodzinie tylko nasza smile

W sumie zawieszono ponad 41 tysięcy sztuk skarpetek. Wyniki przerosły oczekiwania organizatorów, gdyż łańcuch miał ponad 10 kilometrów. W naszej szkole uczniowie wykonali 354 skarpetki, a łańcuch mierzył 88,5 metra! Brawo! Szczególne podziękowania należą się Pani wicedyrektor Renacie Wiechczyńskiej oraz wszystkim nauczycielom zaangażowanym w akcję.

W tym dniu zarówno uczniowie jak i pracownicy naszej szkoły założyli dwie kolorowe skarpetki „nie do pary” na znak solidarności. Ten niecodzienny gest podkreślił naszą świadomość i tolerancję, gdyż każdy z nas jest wyjątkowy.

Małgorzata Szpigiel

link do strony (na mapie nasza szkoła): Łańcuch kolorowych skarpetek – są już z nami (ODN)