NIKT NIE CHCE BYĆ SAM!

20. Colfer Eoin - " Fred - wymyślony przyjaciel" Mądra opowieść o wymyślonym przyjacielu, który z chmurki wygląda dzieci bez przyjaciół. Kiedy dziecko znajduje przyjaciela w realnym świecie, wówczas szybko zapomina o Fredzie, który znów musi wrócić na swoją chmurkę. Pewnego dnia Fred poznaje Sama. Gdy chłopiec spotyka nową przyjaciółkę, przyjaźń z Fredem jakimś cudem trwa. Dzieci znajdują tu odpowiedź na pytanie, czym jest prawdziwa przyjaźń. Ciekawy punkt wyjścia do rozmów o relacjach z innymi.

21. Wasilkowska Katarzyna - " Kobra" 11- letni Tomek ma w życiu pod górkę. Po wypadku, w którym stracił ojca,stara się dojść do siebie. Pewnego dnia na horyzoncie pojawia się babcia, której do tej pory chłopiec nie znał. Jej obecność i wakacje na końcu świata zmienią wszystko. Przygody, tajemnice, niebezpieczeństwa,pytania bez odpowiedzi. Mądra książka o odwadze,ciekawości świata i prawdziwej przyjaźni. porusza wiele ważnych tematów: niepełnosprawność, strata bliskich,traktowanie zwierząt i dbałość o środowisko.